fbpx

שאלות נפוצות

ירון ינאי > שאלות נפוצות

במהלך העבודה שלנו עם העסקים ועם נותני שרותים כמו רואי חשבון ובנקאים עולות שאלות רבות וטובות, בכדי לייעל ולעזור לכם להבין טוב יותר ריכזנו שאלות ותשובות חשובות מאד. בכל שאלה נוספת שעולה אנו כאן בשבילכם.

רשימת שאלות נפוצות בנושא קרנות

אנחנו עובדים עם כל הקרנות הגדולות והמשמעותיות בארץ:

קרן בערבות מדינה, קרן בנק הפועלים, קרן צפונה לעסקים וקרנות הסוכנות היהודית.

לכל קרן מאפיינים משלה והשילוב ביניהם מעניק מענה אופטימלי לעסקים וחברות בשלבי פיתוח וצמיחה.

אישור הלוואה לעסק על ידי קרנות מותנה בבדיקות מקיפות לבחינת אמינות ובחינת הרקורד הבנקאי של הלקוח. צוות הכלכלנים שלנו מבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות – לפני הפנייה לקרנות. לשם כך, העסקים מספקים לנו תמונה רוחבית של פעילות העסק: הבנקים איתם עובדים, בעיות עבר (החזרות שיקים/הגבלות) ועוד. כך ניתן להתמודד עם אתגרים מבעוד מועד ולמנוע גילוי שלה על ידי הקרן העשוי לפסול את הבקשה.

לאור הניסיון המוצלח שלנו בענף הפיננסים (94% הצלחה בגיוס הלוואות), אנו גובים פרמיה מהלקוח רק אם גייסנו את ההלוואה. אנחנו נותנים אחריות מלאה על העבודה שלנו: במידה וההלוואה לא גוייסה – הלקוח לא משלם דבר.

1) אישור הלוואות שבנקים מתקשים לתת.

2) תקופות הלוואה ארוכות.

3) ריבית מועדפת.

4) בטחונות נמוכים יותר.

5) עמלות נמוכות יותר להעמדת הלוואה.

6) גרייס לחצי שנה.

היתרון הגדול בהלוואה מהבנק הוא מהירות התהליך, אך יש הרבה מקרים בהם הבנק מתקשה לתת הלוואה (לדוגמא, עבור עסקים בענפים המסומנים כבעלי סיכון גבוה בעיני הבנקים: תשתיות, מסעדנות ועוד). בנוסף, הבנקים, בדרך כלל, מבקשים בטחונות גבוהים בהשוואה לקרנות.

לכן, את האפיק הפיננסי המתאים ביותר אנחנו מתאימים לפי צרכי העסק ויכולת ההחזר שלו.

כן. אחד היתרונות המשמעותיים של הקרן בערבות מדינה הוא: שבמקרה של שעבוד שוטף בבנק מסויים – ניתן להעמיד את ההלוואה בבנק אחר. בקרנות האחרות זה לא כך.

התהליך כולל 3 שלבים:

  • בדיקה ראשונית – שלב הכנת התוכנית העסקית ושלב האישורים.
  1. שלב הבדיקה – אנחנו מקבלים מהלקוח את הדו"חות הכספיים ונתוני הבנק.
  2. בניית תכנית עסקית – בהתאם לקרן או לקרנות אליהם אנחנו פונים.
  3. שלב האישורים – דיון פנימי בתוך הקרן או הבנק על אישור הבקשה.

אנחנו מלווים את הלקוח בכל השלבים: משתתפים בפגישה של בודק הקרן עם הלקוח, ומתדיינים עם הוועדות השונות, עד לקבלת ההלוואה.

בכל הקרנות ההלוואה הבסיסית היא, בדרך כלל, לתקופה של 5 שנים. קיימים הבדלים מסוימים כגון: היקף הביטחונות, הריבית, ההתייחסות לשעבוד שוטף ועוד.

השוני המרכזי הוא בקריטריונים הקיימים בכל קרן לאישור ההלוואה. צוות הכלכלנים המקצועי שלנו מתאים לכל לקוח את ההלוואה הרלוונטית בהקשר העסקי.

רשימת שאלות נפוצות בנושא ניהול כספים

עסקים בצמיחה בהיקף מחזור הגדול מ 5 מ' ₪, המעוניינים בניהול מקצועי של תחום הפיננסים, וניהול העבודה מול הבנק,שיאפשרו להם מיקוד בשיווק, תפעול והגדלת הרווח בעסק.

ניהול כספים מקצועי כולל בתוכו מספר מרכיבים עיקריים: בניית אובליגו ומסגרות המתאימות לעסק בבנקים, ניתוח דו"חות כספיים שוטפים ותקופתיים, בחינת כדאיות פרוייקטים, תמחור, בחינת רווחיות וכדאיות לקוחות, מעקב/בניית תזרים מזומנים בבנקים, ייעוץ מקצועי צמוד ועוד..

מטרתו של שירות ניהול הכספים היא לתת מעטפת מקצועית לפעילות הפיננסית שוטפת בעסק, ולפנות את בעל העסק לייצור ולשיווק העסק.

סוג הליווי נע מליווי מקצועי בהחלטות ניהוליות של בעל העסק ועד ניהול תזרים המזומנים שוטף והוצאת שיקים עם הבעלים. אופי ההתקשרות נבנה מתוך הבנת צרכי הלקוח המיידים ובהתאמה למטרות העתידיות של הבית העסק.

הדבר תלוי במסלול הנבחר. קיים מסלול בו אנחנו לוקחים אחריות על בניית תזרים המזומנים השוטף, הוצאת שיקים וכד'. במסלול אחר, אני וצוות הכלכלנים שלי בונים את תזרים המזומנים הסכמטי הצפוי והניהול השוטף הוא באחריות בעל העסק.